| |
Monday, June 1, 2020
نگهداری از فرش
چگونه عمر فرش خود را افزایش دهیم؟

فرش ها معمولا هر 7 سال یک بار باید تعویض شوند. اما اگر شما می خواهید فرش های خود را برای مدت طولانی تری نگه دارید باید چند نکته زیر را در نظر بگیرید:

 • با کفش روی فرش راه نروید:
  افراد در بسیاری از فرهنگ ها قبل از وارد شدن به خانه کفش های خود را در می آورند. اما اگر شما از آن دسته افرادی هستید که داخل خانه نیز با کفش راه می روید بهتر است بدانید که طبق تحقیقات، کفش های شما بعد از 17 قدم راه رفتن روی فرش کاملا تمیز می شوند. خاک و کثیفی به جای مانده از کفش شما بعد از چندین پا خوردن فرش به بافت داخل فرش نفوذ کرده و مانند الماسی که شیشه را برش می دهد فرش شما را از داخل از بین می برد. • جاروکشی مرتب، عمر فرش را افزایش می دهد:
  تنها خریدن بهترین جارو برقی کافی نیست. شما باید مرتب از جاروبرقی خود جهت تمیز کردن فرش استفاده کنید. اگر خانواده ای 4 نفری دارید بهتر از هر هفته دو الی سه بار فرش خود را جاروبرقی بکشید.

 • تمیز کردن نقطه ای فرش:
  اگر قسمتی از فرش شما کثیف شد بهتر است که آن را فورا با مواد لازم تمیز کنید. در غیر این صورت کثیفی فرش جزوی از بافت اصلی فرش شما می شود و تمیز کردن آن بعد از گذشتن زمان زیاد باعث آسیب وارد شدن به خود فرش می شود. تمیز کردن هر کثیفی خاصی، راه حل منحصر بفرد خود را دارد. مثلا اگر فرش شما با جوهر کثیف شود بهترین روش برای تمیز کردن آن، استفاده از ماست است بدین ترتیب که ماست را روی قسمتی جوهری قرار داده و بعد از گذشت چندین دقیقه ماست را از روی آن بر می داریم. این کار را تا جایی تکرار می کنیم که اثر جوهر کاملا از بین برود. • گذاشتن وسایل سنگین رو فرش، از عمر آن می کاهد:
  وسایل سنگینی مثل یخچال و مبلمان خود را روی فرش نگذارید. اگر به دلیل فضای کوچک خانه خود مجبور هستید که چنین کاری انجام دهید، بهتر است هر چند وقت یک بار، جای مبل یا وسایل خود را عوض کنید تا فشار زیادی به بافت فرش وارد نشود. • شستن فرش با برنامه زمانی مشخص:
  شستن فرش مانند تعویض روغن ماشین امری است که هر چند وقت یک بار باید طبق برنامه ای خاص دنبال شود. معمولا زمان شستن فرش ها بین 18 تا 24 ماه است. امروزه بیشتر خانواده ها فرش های خود را به قالیشویی ها می سپارند. پس دقت کنید تا فرش خود را در اختیار بهترین قالی شویی ها قرار دهید تا آن ها با استفاده از مواد شوینده استاندارد بهترین عملکرد را از خود ارائه دهند. ما در شرکت جردن با شعار «فرش جردن نفیس ترین رقیب فرش های دستبافت» با ارائه فرش هایی با بهترین کیفیت، در صدد این هستیم که مرغوب ترین محصولات را به شما عرضه کنیم. 
شما می توانید انواع طرح ها و نقشه های مختف فرش را بسته به سلیقه خود از فروشگاه فرش جردن تهیه نمایید. 
همچنین می توانید با مراجعه به صفحات شبکه های اجتماعی ما مانند اینستاگرام و فیسبوک از طرح های ما دیدن فرمایید.تاریخ ثبت : 1398/04/13

ثبت دیدگاه شما راجع به این مطلب