| |
Monday, June 1, 2020
انتخاب فرش مناسب
چگونه بهترین فرش را با توجه به نوع نیازمان تهیه کنیم

امروزه با گسترش دنیای فرش های ماشینی انتخاب های شما به عنوان خریدار می تواند بسیار متنوع باشد. البته در این راه نکاتی هستند که کمتر کسی موقع خرید فرش به آنها توجه می کند. ما در این مقاله قصد داریم به شما کمک کنیم تا موقع خرید فرش، بهترین گزینه را انتخاب کنید.

نکته اول:
ابتدا شما باید بدانید که فرش را برای کجا می خواهید. اگر فرش را برای مکان هایی با رفت و آمد بالا مثل اتاق پذیرایی بخواهید باید رنگ و جنسی انتخاب کنید که با پا خوردن زیاد فرش مشکلی پیش نیاید. همچنین بررسی ست بندی رنگ مبلمان و رنگ دیوار در صورت وجود کاغذ دیواری یا عدم وجود آن، برای انتخاب فرش می تواند نکته مهمی باشد و شما می توانید با ست کردن رنگ مبلمان و فرش خود، جلوه زیبایی به خانه خود ببخشید. اما اگر فرش را برای جاهایی بخواهید که رفت و آمد در آنها نسبتا کم است (مثلا اتاق خواب) بهتر است فرش هایی را انتخاب کنید که هم جنس لطیف تری دارند و هم رنگ آن ها آرامش بخش است. همچنین اگر حیوان خانگی یا بچه کوچک دارید بهتر است از فرش هایی با نقش و نگار زیاد و تیره استفاده کنید تا در صورت کثیف شدن فرش، میزان کثیفی زیاد نمایان نباشد.


ست بندی رنگ فرش با سایر وسایل


نکته دوم:

جنس فرش و مواد اولیه به کار برده شده در آن مورد دیگری است که باید موقع انتخاب فرش حتما به آن توجه داشته باشید:

  • فرش های نایلونی: فرش هایی ارزان تر که مقاومت بالایی دارند ولی گرد و خاک را به راحتی جذب می کنند.
  • فرش های دارای اولفین: مقاوم در برابر رطوبت و قابلیت تمیز شدن آسان، ولی به مرور زمان شکل خود را از دست می دهند.
  • فرش های پشمی: ماندگاری بالایی دارند ولی تمیز کردن آن ها مشکل است.
  • فرش های پلی استر: قیمت مطلوب، مقاوم در برابر لکه، ولی کیفیت آن ها با شستن و قرار گرفتن در نور آفتاب کاهش می یابد.
  • فرش های اکریلیک: دارای بهترین نوع نخ و مقاومت بالا. این نوع فرش ها فقط در چند هفته اول کمی پرزدهی دارند که پس از گذشت چند هفته این نوع پرزدهی نیز رفع می شود.

 

 نکته سوم:

اندازه اتاق یا مکانی که می خواهید فرش را در آن پهن کنید مهم است. اگر بخواهید فرش را در اتاقی کوچک بیندازید باید فرشی انتخاب کنید که رنگ آن روشن باشد چراکه رنگ روشن فضا را بزرگ تر نشان می دهد و برعکس اگر می خواهید از فرش در اتاقی بزرگ و خالی از اسباب استفاده کنید به گونه ای که خالی بودن اتاق توی چشم نباشد بهتر از فرش های با رنگ تیره استفاده کنید.

 

نکته چهارم:

 در انتخاب فرش، محل زندگی شما نیز باید در نظر گرفته شود. اگر در مناطقی زندگی می کنید که گرد و خاک در آنجا زیاد است بهتر از فرش های با طیف رنگی نزدیک به خاکی استفاده کنید. همچنین فرش هایی که دارای نقش و نگارهای بسیار زیاد و تودرتو هستند می توانند گرد و غبار را محو کنند. اما اگر در مناطق شهری مانند تهران یا اصفهان زندگی می کنید که در آنجا آلودگی هوا و در نتیجه دوده زیاد است بهتر از رنگ های تیره مانند مشکی، قهوه ای یا آبی نفتی استفاده کنید.

 ما در شرکت جردن با شعار «فرش جردن نفیس ترین رقیب فرش های دستبافت» با ارائه فرش هایی با بهترین کیفیت، در صدد این هستیم که مرغوب ترین محصولات را به شما عرضه کنیم. 

شما می توانید انواع طرح ها و نقشه های مختف فرش را بسته به سلیقه خود از فروشگاه فرش جردن تهیه نمایید. 
همچنین می توانید با مراجعه به صفحات شبکه های اجتماعی ما مانند اینستاگرام و فیسبوک از طرح های ما دیدن فرمایید.


 

تاریخ ثبت : 1398/04/13

ثبت دیدگاه شما راجع به این مطلب